УДАР по іміджу опозиціїУДАР по іміджу опозиціїУДАР по іміджу опозиції
Моніторинг

УДАР по іміджу опозиції

Андрій Гладун
УДАР по іміджу опозиції
Політичний контраст між опозиційним блокуванням Київради і антизабудовним протестом пересічних киян на Березняках.

16.07.2013

Днями у Києві відбулись два важливих протести, що стосуються долі міста, про них хотілося б поговорити далі.

Перша важлива подія – блокування опозиційними депутатами засідання Київради, термін повноважень якої добіг кінця ще 2 червня. За різними оцінками, від 200 до 500 протестувальників та депутати таки домоглись свого: після звичних бійок та штовханини, сесія міської ради таки була закрита. Здавалося б, масштабна перемога киян, але… 

Друга подія – протест проти забудови скверу на вулиці Серафимовича, що на Березняках. Така масштабна мобілізація місцевих жителів на захист публічного простору є доволі рідкісним явищем – в акції брало участь близько 500 учасників. Для прикладу, за даними моніторингу протестів, репресій і поступок Центру дослідження суспільства за весь 2012 рік антизабудовних протестів, в  яких брали участь більше 100 чоловік, у Києві було зафіксовано всього 13 (з 93 антизабудовних протестів у Києві загалом). На відміну від опозиційного мітингу під Київрадою, цей протест був позапартійним.

Однак, акція є визначною не тільки своїм масштабом. Для киян вже звичними стали спроби, подекуди успішні, депутатів від Партії Регіонів та провладних олігархів використовувати публічний простір у власних інтересах, однак цього разу «донецькі» тут ні при чому. Власниками фірми-забудовника «Тельбин ИВА», що має намір звести торговий центр на Березняках, є депутати від УДАРу: Валерій Іщенко (32 номер) та Андрій Странніков (47 номер). І, що характерно, цього разу акція обійшлася без постійних учасників антизабудовних протестів та «поборників інтересів киян»: на акцію не прийшли ані ВО «Свобода», ані Об’єднана опозиція. І дійсно, не гоже протестувати проти інтересів джерела фінансування своїх політичних союзників.

До слова, там, де чинна «опозиція» прийшла до влади її вже не надто хвилює думка громади. Так, на Львівщині, всупереч протестам громадян, обласна рада (де більшість мають опозиційні депутати, серед яких особливо багато свободівців) прийняла рішення продати на аукціоні надра Моршинського родовища. У самому ж Львові міська рада нещодавно віддала під забудову землю навколо собору Св. Юра.

На фоні протесту на Березняках, дії опозиції в Київраді виглядають, щонайменше, непереконливо. Дійсно, у Київраді влада зазнала поразки, але чи перемогли кияни? Невже спротив діяльності Партії Регіонів має означати підтримку дій «опозиціонерів», якщо на практиці вони займаються тим самим? 

Ще не відомо, наскільки сильно вплинуть на імідж опозиції дії ударівських депутатів, однак з такими ініціативами їм немає сенсу сподіватись на широку підтримку. Єдиною ж реально дієвою стратегією для киян може бути тільки масштабна низова мобілізація та створення руху, що має впливати на міську політику. Харківський «Зелений фронт» уже пішов таким шляхом. На заваді можуть стати брак солідарності та ресурсів для впливу на ситуацію, однак хочеться сподіватись, що жителі Березняків зробили в цьому напрямку важливий крок.

Андрій Гладун

Блог автора

Читайте по теме: 

Андрей Манчук. Парк имени Кличко

Всеволод Петровский. Сумочка в горошек 

Андрей Манчук. Янукович – президент оппозиции

Иммануил Валлерстайн. Восстания: «здесь, там и повсюду»  

Андрей Манчук. Почему Майдан – не Таксим

Ален Бадью. Турция и «возрождение истории» 

Андрей МанчукПод руку с Тягнибоком


Підтримка
  • BTC: bc1qu5fqdlu8zdxwwm3vpg35wqgw28wlqpl2ltcvnh
  • BCH: qp87gcztla4lpzq6p2nlxhu56wwgjsyl3y7euzzjvf
  • BTG: btg1qgeq82g7efnmawckajx7xr5wgdmnagn3j4gjv7x
  • ETH: 0xe51FF8F0D4d23022AE8e888b8d9B1213846ecaC0
  • LTC: ltc1q3vrqe8tyzcckgc2hwuq43f29488vngvrejq4dq

2011-2020 © - ЛІВА інтернет-журнал