9 грудня близько 50 громадян встановили намет напроти будинку Кабінету міністрів України. Міліція не змогла перешкодити цій акції.
Представники громадських та профспілкових організацій пікетували Кабінет Міністрів України на знак протесту проти системних порушень конституційного права на мирні зібрання громадян з боку діючої влади.
Таким чином, ми маємо прецедент: вперше за багато часу в центрі столиці встановлено намет з метою проведення мирного протесту. Жодних законних підстав для знесення намету міліція не знайшла.
Студентка Оля та робітник Денис, які стали першими мешканцями намету, сказали, що намети – невід’ємна частина акцій мирного протесту в Україні. І вони мають конституційне право на встановлення наметів, заради реалізації права на мирні зібрання.
«Чорнобильці», які знаходилися трохи вище, у Маріїнському парку, аплодували студентам і робітникам, та навіть передали їм теплу ковдру.
Київська влада не дозволяла «чорнобильцям» встановити намети і вони змушені були голодувати на холоді і під вітром. Цілком можливо, що на зимному повітрі у Маріїнському парку, без наметів, міг померти ще не один учасник голодування.
Досі, протягом, принаймні двох років, київська міліція не дозволяла встановлювати у столиці будь-які протестні намети, окрім наметів «приймалень» народних депутатів. Останні акції соціального протесту у Києві, Донецьку та інших регіонах країни засвідчують, що державні чиновники та правоохоронні органи вдаються до відверто протизаконних дій з метою придушення мирних акцій громадської непокори.
Зокрема, чинилися спроби розігнати акції протесту «чорнобильців», які вимагають виконання судових рішень, виплати заборгованості по пенсіям для пільговиків усіх категорій, та припинення антисоціальних «реформ» українського уряду. Демонтаж намету чорнобильців у Донецьку закінчився трагічною смертю одного з учасників голодування. Висновки тимчасової робочої групи Громадської ради при МВС України засвідчили низку порушень з боку правоохоронців при забезпеченні громадського порядку.
Учасники акції біля Кабміну закликали усіх, хто хоче відстоювати свої права, приходити до будівель центральних органів влади України та встановлювати там намети. Потім вони принесли намет до сходів Маріїнського парку, скандуючи гасла «Захистимо право на мирний протест!», «Бунтуй, кохай, права не віддавай!».
Назустріч їм вишли чорнобильці, які вигукували: «Когда мы едины – мы непобедимы!». Намет передали чорнобильцям, які заявили, що встановлять його у Полтаві. Справа в тім, що сьогодні чорнобильці припинили акцію голодування у Маріїнськомі парку Києва. Але, натомість, вони встановили наметові містечка у Полтаві та Лубнах.
Практично всі учасники акції поставили підписи під петицією на захист свободи мирних зібрань.
«Хай знають усі — в Україні можна ставити намети на мирних протестах без жодних дозволів!» — жартує один із учасників акції. «Дуже приємно було бачити радісні обличчя «чорнобильців», які відчули, що ми разом з ними солідарні, що разом можемо все. Час починати наметизацію України!».
-
Економіка
Уолл-стрит рассчитывает на прибыли от войны
Илай Клифтон Спрос растет>> -
Антифашизм
Комплекс Бандеры. Фашисты: история, функции, сети
Junge Welt Против ревизионизма>> -
Історія
«Красная скала». Камни истории и флаги войны
Андрій Манчук Создатели конфликта>> -
Пряма мова
«Пропаганда строится на двоемыслии»
Белла Рапопорт Феминизм слева>>