ЛаураЛаура
Лаура

Лаура


Артем Чапай
Не столб, отойдешь, – бурмотіла вона під ніс, просуваючись по тротуару між пішоходами. Коли люди кидали на неї сповнені ненависті погляди, Лаура почувалася тільки краще. Вони їй просто заздрили. Як і мама. Лаура знала, що досягла чогось у житті

12.07.2011

– Ты хочешь в Испанию – я повезу тебя в Испанию, – сказала Лаура.

Вона потягнулася губами до соломинки коктейлю, з-під напівприкритих повік дивлячись, яке враження справили її слова на Таню.

Лаура намагалася розмовляти з легким московським акцентом, але стежила, щоб не переходити в цьому межу вульгарності. Вона вимовляла власне ім’я з наголосом на другий, а не на перший склад. Голос навмисне робила трохи більш грудним, ніж він був від природи. Стежила, щоб не розхвилюватись і не перескочити через це в режим писку.

– Так и сказал? – з розумінням стиснувши губи, покивала Таня.

Таня говорила трохи в ніс, розтягуючи голосні. Їй здавалося, що це надає додаткової ваги її словам.

Лаура помітила, що співрозмовниця стримала зітхання. Кутики її вуст здригнулися, проте Лаура не усміхнулась. Лише недбало відповіла:

– Ну да.

– Классный молчел, – тоном знавця винесла присуд Таня. Потім із нервовим смішком пожартувала: – Может, познакомишь?

Лаура теж відповіла смішком:

– Сама понимаешь, не могу. У Серёжи ведь особая ситуация.

Таня кивнула, прилаштувавши на обличчі таємничу усмішку Джоконди. Обидві потягнулися до коктейлю. Дівчата сиділи на відкритій веранді дорогого ресторану в центрі Києва.

Лаура не знайомила свого молчела з подругами не зі страху перед суперницями –  ні, вона була впевнена у своїх чарах. І зовсім не тому, що молодому чоловікові було сорок вісім років, він був лисуватий і мав черевце. Ні, соромитися було нічого: Лаура з подругами часто жартували, що чоловіка робить привабливим гаманець. І навіть не тому, що молодий чоловік був одружений: його дружина і так про все знала, тож причина конспірації була інша. Вона полягала в тому, що Серёжа був слугою народу:

– Он ведь у меня судья, – не втрималася Лаура. – Человек публичный. Так что открыто будем – только когда разведется.

Наша героїня дивилася прямо в вічі співрозмовниці та впевнено усміхалася. Тому що вона брехала. Її молчел не збирався розлучатись із дружиною. У них була дуже чесна угода, хоч і не висловлена прямо. Він ставить її на ноги, вона стає для нього на коліна.

Лаура потягнула ковток коктейлю через соломинку та поморщилася:

– В Киеве совсем не умеют делать мохито, – вона трішки посилила виплеканий акцент. – В любом м’сковском клубе т-те лучше сделают. А у нас тут, я т-те г’рю…

Можна сказати, що обидві дівчини належали до одного типажу. Вони були не те щоб особливо гарні – і знали, що це не головне. «Женщина должна прежде всего быть ухоженной», – навчили їх іще в юності в модельному агентстві.

***

– Ну а ты-то как? – тамуючи подих і стримуючи злорадство в голосі, запитала Лаура у Тані.

Тетяна подивилася на свої довгі нігті. Вони були не менш добре доглянуті, ніж у суперниці.

– А я вот собираюсь открыть собственное модельное агентство. Ты же знаешь, я человек творческий, – сказала Таня. Вона дивилася прямо в очі подрузі та впевнено усміхалася.

Не так давно як учора, в лазні, вже напившись, Тетяна чи то скаржилася, чи натякала одному зі своїх постійних клієнтів: «Вот если бы нашелся хороший мужчина, который бы меня обеспечивал – ну, давал хотя бы тысяч пять в месяц – я была бы ему верна, любила бы его, и больше бы мне ничего не было нужно».

– А я решила все-таки уйти в юриспруденцию, – Лаура вимовила останнє слово без запиночки. – Не сложилось у меня с творчеством. Серёжа мне как-то даже клип сделал – но он ведь не разбирается. Попались какие-то дилетанты. Я им говорю: «Что вы сделали? Я же не такая толстая, как вы меня сняли!». Ну и, словом…

– А что за контора? – зібравши губи в курячу жопку, тоном експерта запитала Таня.

– То ли Blizzard Films, или Lizard Films, чё-то такое.

– Не знаю таких. Разводилы какие-то, – винесла вирок Таня.

– Ну офис у них прямо на Площади Независимости был. Да, чёрт с ними. Это всё-равно не моё. Еще в модельном агентстве надо было понять, что жопой крутить на публику я не буду.

Таня на це потягнулася до коктейлю. Щоб Лаура не помітила, як вона зціпила зуби.

– Серёжа меня сделал своим помощником, я теперь помичнык судди, – продовжувала ділитися з суперницею Лаура.

– А диплом? – кисло запитала Таня.

– Ну, диплом Серёжа мне подарит на нашу пятую годовщину, – зверхньо всміхнулась Лаура, – всё равно главное – практика. А я уже практикуюсь, – промуркотіла вона, тягнучись губами до мохіто.

– А не бросит он тебя перед пятой годовщиной? – без особливого ентузіазму запитала Таня.

Лаура засміялася:

– Не-е. На четвертую вон подарил машину и права. Он у меня человек слова.

Лаура дивилася прямо на подругу й насолоджувалася розмовою з розчавленою суперницею на всі сто.

Таня, щоб не дивитися в очі Лаурі, знову перевела погляд на свої добре доглянуті довгі нігті. «Ногти показывают статус женщины, – читала їм колись лекції стара модель в агентстві. – Длинные, ухоженные, с дорогим маникюром ногти показывают, что женщине не приходится заниматься ручным трудом». Таня криво усміхнулася. Вона у вільний від роботи час вивчала англійську заради майбутньої кар’єри. Подумала, що їй таки доводиться регулярно займатися ручною працею – тільки не тією, яка англійською manual labor, а тією, яку слід перекласти як hand job.

***

– А как же твой Сашенька? – солодко, дружньо усміхаючись, запитала Таня. Вона зобразила щирий інтерес та приготувалася співчувати. Це була її єдина, остання надія на реванш. – Ты же в него, помнится, так была влюблена? Даже жениться думали?

Проте Лаура, сука, й тут не знітилась. Із готовністю стала ділитися подробицями:

– Так мы с ним до сих пор вместе. Ты не знала? У-у, подруга! Короче, я его воспитываю. Мы иногда видимся…

– Спите? – перебила Таня.

Лаура багатозначно всміхнулась і продовжила:

– Я ему г’рю: «Пойми, дружок. Всё, что я не получу от тебя – я получу от другого мужчины. И это нормально».

– А он что?

– Да он без меня жить не может. Ревнует к Серёже, конечно.

– А Серёжа?

– Да ну. Зачем ему знать, что я заранее готовлю ему замену?

Обидві трохи похихотіли, й Лаура продовжила:

– Так вот, я Сашеньке г’рю: «Ты ж понимаешь, что я т-те не блядь какая-то. Я дорогая женщина. Или ты думал, что ты меня пару раз в ПаТиПа сводишь – и я твоя? Да ты посмотри, даже. У меня вот машина Mercedes ML, – Лаура кивнула на припаркований біля тераси кафе сріблястий джип, – а у тебя какой-то нищебродский KIA. Мы с тобой должны быть элитой. Ты же понимаешь, женщина так устроена. Она думает, как добытчик обеспечит ее детей, и выбирает лучшего». Я в него верю, Танечка. У Сашеньки ведь папа тоже прокурор. Правда, какого-то Задрыпинского района, но всё же. Он у меня через пару лет дозреет. Ну, тогда я и решу, кого выбрать, – Лаура засміялась, і Таня була вимушена через силу також посміятися.

***

У Лаури задзвонив телефон. Та подивилася на екран і скривилася:

– Матушка звОнит. – «ЗвонИт, – подумки зі злістю виправила її Таня. Лаура взяла трубку: – Ма, я зАнята. – «ЗанятА, – подумки зі злістю виправили її Таня.

Лаура скинула. Майже одразу телефон задзвонив знову.

– Извини, – сказала Лаура подрузі, встаючи. – Видно, что-то срочное.

– Московский, сука, акцент, – промурмотіла їй услід Таня.

Лаура пройшла до туалету. Замкнулася в єдиній кабінці. Тепер не почують:

– Мамо, ну що ви хочете? Я ж казала, що зайнята… Ну шо Лєра, шо Лєра? Я вже двадцять п’ять років як Лєра!.. – Лаура намагалася, як то кажуть, кричати пошепки. Вона ж не хотіла, щоб хтось почув її з-за дверей туалету. – Ш-шо?.. Ага, отак?.. Як Вам нічо не треба, то я содєржанка і простітутка, і коли він уже розведеться! А як Вам шось треба – то хай Сірьожа поможе!.. Шо? Це я скотина неблагодарна?!.. Ну да, ну да. Як папка вмер, хто сразу в Італію рвонув? Ага, для мене дєньгі заробляти?.. Ага, ага… Ну присилали ви тих нещасних сто доларів в місяць... Думаєте, мені добре було в тринадцять років сиротою зостатися при живій матері? Не буду я Сірьожу напрягати вашими ділами, йому цього не треба! Н-не треба, понімаєте? Мамо!... Мамо! Я зайнята, всьо!

А в телефоні було чути крик:

– Тільки не нада мене робити віновніком торжества! Ти занята? Да? Ну то занімайся дальше!!! Чуєш? Занімайся дальше!

Лаура відсторонила трубку від вуха та скривилася. Скинула дзвінок. Поставила на вібро. Дістала з сумочки вологі серветки та витерла перед дзеркалом туш, яка потекла.

Таня зустріла її поглядом голодної вовчиці. Вона бачила, що сталося щось погане – і сподівалася посмакувати деталі. Лаура зрозуміла, що відпиратися неможливо, проте не хотіла повністю втрачати сьогоднішню перемогу над подругою.

– Матушка снова истерит, – пояснила вона недбало. – Она мне вечно завидует. Сама сидит в своем сраном ЖЭКе.

– Климакс, – тепер Таня могла бути з суперницею великодушною. Поспівчувати, підтримати.

– Молодой человек, – Лаура гукнула офіціанта. Голос іще трохи тремтів. Грудні тембри не давалися. – Тань, будешь виски? Я ставлю. Да брось, какие-то двести гривен. Что мы, нищеброды с тобой? Нет? А я расслаблюсь. Матушка довела. Молодой человек, двойной виски со льдом.

*** 

Через хвилин двадцять дівчата розплатились, і Лаура пішла до свого сріблястого джипа. Таня ганебно сіла в таксі.

Лаура вже заспокоїлась. По тілу розливалося тепло від випитого віскі. Сидячи за кермом, наша героїня набрала номер:

– Мамо?.. Добре, добре. Давайте я зараз під’їду і поговоримо. Тільки зустрінемося біля парихмакерської на Сабурова, добре? Не хочу, щоб мене знову пів-Троєщини обговорювало.

Полегшало. Лаура ввімкнула для диск Люби Успенської (спершу промахнулась пальцем повз кнопку). Диск – це був подарунок Сірьожі. Суддя навчив свою дівчинку, що «Шансон – это самая настоящая, самая душевная и, главное, жизненная музыка».

Попереду Лаура помітила затор, тож заздалегідь звернула на тротуар. Звісно, в голові у неї майнула думка про те, що варто подумати й про пішоходів, які по ньому йдуть. Все ж Лаура не народилась у багатих батьків – дитяче виховання ще давалося взнаки. Але Лаура вже стільки років була з суддею, що одразу відмахнулася від дурного упередження.

– Не столб, отойдешь, – бурмотіла вона під ніс, просуваючись по тротуару між пішоходами. Коли люди кидали на неї сповнені ненависті погляди, Лаура почувалася тільки краще. Вони їй просто заздрили. Як і мама. Лаура знала, що досягла чогось у житті. Бідолашна Таня. «Видєлується, як вош на гребінці, – подумала Лаура. – Так ніби я не знаю».

Телефон пискнув: прийшла MMSка. Лаура глянула й усміхнулася: Сашенька прислав своє фото в мантії. Його нещодавно призначили суддею. А він же ще такий молоденький. Який він привабливий. Стає справжнім чоловіком. Можливо, вона піде до нього від Сірьожі раніше, ніж сама думала.

Джип продовжував жваво котитися по тротуару на швидкості тридцять кілометрів на годину. Лаура писала SMSку Сашеньці. Доводилося натискати на клавіші боком пальця: заважали довгі доглянуті нігті.

 ***

Дисклеймер: Усі персонажі в цьому оповіданні – збірні.

Помічниця судді переплутала педалі газу й гальма та вбила матір трьох дітей на тротуарі. За словами очевидців, на допомогу їй прибув чоловік, який разом з нею пересів в автомобіль ДАІ. Водійку не затримали. – Газета по-Українськи

Син голови райдержадміністрації вбив школярку та втік з місця пригоди. Суд амністував водія. – ТСН

П’яна дружина прокурора спровокувала масштабне ДТП. Журналістам, які зняли її на відео, вона погрожувала судом. – ТСН

"Мажор", який спровокував смертельне ДТП, бере участь в автоперегонах. Тим часом судовий процес у його справі явно спущений на гальма. – Українська правда

У Одесі жінка, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, за кермом автомобіля "Ягуар", в’їхала в автобусну зупинку та покалічила чотирьох людей. – Інфопорн

П'яний син проректора одного з вузів на BMW виїхав на тротуар і зніс кіоск. У результаті одна людина загинула, кілька постраждало. – ТСН

У Чернівцях водій "Лексуса" вбив чотирьох людей на пішохідному переході. – Молодий буковинець

Серед переможців конкурсу на майбутніх суддів виявилося багато дітей чинних керівників судів. – Українська правда

Автомобіль БМВ, темний спортивний кабріолет, рухаючись із явним перевищенням швидкості, вилетів на тротуар. На тротуарі він збив насмерть матір і її двох дітей. – Інфопорн

У Сумах на тротуарі автомобіль Lexus збив 32-річну жінку із двома маленькими дітьми. – Українські Новини

Джип “Тойота Прадо” збив на пішохідному переході 3 жінок. Дві жінки, 1967 і 1962 років народження, загинули на місці. Третю потерпілу, 1965 року народження, в стані клінічної смерті транспортували до реанімаційного відділення лікарні Мечникова, де після 30-хвилинної операції вона померла. За кермом був син прокурора. – Інфопорн

В Голосіївському районі Києва сталося ДТП, в якому водій іномарки не тільки збив людину, а й намагався розправитися зі свідками. – ТСН

«Беркут» розігнав акцію протесту батьків, чиї діти загинули в аваріях. – УНІАН


Підтримка
  • BTC: bc1qu5fqdlu8zdxwwm3vpg35wqgw28wlqpl2ltcvnh
  • BCH: qp87gcztla4lpzq6p2nlxhu56wwgjsyl3y7euzzjvf
  • BTG: btg1qgeq82g7efnmawckajx7xr5wgdmnagn3j4gjv7x
  • ETH: 0xe51FF8F0D4d23022AE8e888b8d9B1213846ecaC0
  • LTC: ltc1q3vrqe8tyzcckgc2hwuq43f29488vngvrejq4dq

2011-2020 © - ЛІВА інтернет-журнал