Made in ChinaMade in China
Made in China

Made in China


Олександр Богаченко-Мішевський
І все б було б добре, але зображений на картинці велосипед GammaX є китайським – і бренд, і комплектуючі, і збірка

18.08.2012

Багато хто бачив ось цю популярну картинку – адже вона стала мемом у інтернетах. Найцікавіше, що цей «креатив» дуже влучно ілюструє світогляд, притаманний українському обивателю – міщанину, так званому «пересічному українцю».

Ми всі знаємо цей стереотип. Зроблене в Європі – це, нібито, за визначенням надійне і якісне. Зроблене у Азії, передусім у Китаї – низькоякісна дешевка, яка ламається відразу ж після купівлі. Мільярд працюючих китайців – це безтолкова робоча сила, нездатна створити нічого хорошого, що протиставляється європейському порядку, уособленому абстрактною нацією бєлокурих арійських бєстій.

Звісно, що як і інші расистські забобони, це уявлення обивателя не має нічого спільного з дійсністю. Адже навіть у Китаї, із його надексплуатацією і дешевою загалом вартістю робочої сили, куди переміщено виробництво безлічі західних корпорацій, мінімальна заробітна платня вже набагато вища, ніж у «європейській» Україні.

Зрештою, про це можна дізнатися просто із пошуковика «Google» – який, до речі, теж має бізнес у Китаї.

Але я краще продовжу про картинку, на якій хтось поставив велосипеда поруч із побитим бампером автівки.

Отже, насправді цей мем запостила на свою сторінку у соцмережах компанія Audi USA – представництво німецької Audi Volkswagen Group, як «тонкий» гумор із натяком – пам`ятайте про нашу німецьку якість.

І все б було б добре, але зображений на картинці велосипед GammaX є китайським – і бренд, і комплектуючі, і збірка. До того ж, один із найбільших заводів Audi знаходиться у тому ж таки Китаї.

То чи не варто позбуватися міщанських расистських стереотипів?

Олександр Богаченко-Мішевський


Підтримка
  • BTC: bc1qu5fqdlu8zdxwwm3vpg35wqgw28wlqpl2ltcvnh
  • BCH: qp87gcztla4lpzq6p2nlxhu56wwgjsyl3y7euzzjvf
  • BTG: btg1qgeq82g7efnmawckajx7xr5wgdmnagn3j4gjv7x
  • ETH: 0xe51FF8F0D4d23022AE8e888b8d9B1213846ecaC0
  • LTC: ltc1q3vrqe8tyzcckgc2hwuq43f29488vngvrejq4dq

2011-2020 © - ЛІВА інтернет-журнал