11 жовтня активісти незалежної студентської профспілки «Пряма дія», об’єднання «Боротьба» та ГО «Інститут «Республіка» взяли участь у пікетуванні солідарності з чилійськими студентами, що відбулося біля почесного консульства Чилі в Україні. Студенти та ліві активісти провели каструльну акцію протесту під стінами почесного консульства, із закликами припинити репресії проти студентського руху в Чилі та виконати вимоги студентів щодо введення бюджетної форми вищої освіти в цій латиноамериканській країні.
Саме в цей час, поруч, на Хрещатику, тривали нечисленні акції на підтримку Юлії Тимошенко. Проте, учасники пікету біля чілійського консульства продемонстрували, що для них є важливою міжнародна класова солідарність – а не політиканські ігрища національної буржуазії.
Виступаючі наголоcили, що активістам студентського руху у Чилі вперше з 1973 року вдалося підняти мільйони чилійців на боротьбу проти системи соціальної та економічної політики, яку заклала кривава військова диктатура генерала Піночета. Кожного тижня акції протесту виводять на вулиці чилійських міст понад 200 тисяч студентів. Їх також підтримали більше ніж 1 млн. промислових та офісних робітників країни, та переважна частина інтелігенції. Чилійські громадяни регулярно влаштовують «каструльні бунти», а за результатами соціологічних опитувань вимоги студентства підтримують 89% чилійців.
Стурбовані акціями протесту та падінням рейтингу «піночетівського» президента Пін’єри – з 50 до 22% – що відбулося через студентські демонстрації, представники чилійської влади вдалися до погроз студентським лідерам, до поліцейських провокацій та розгону демонстрантів з використанням сльозогінного газу, кавалерії та водометів. Українські студенти та ліві активісти висловили протест проти ганебного терору чилійської поліції та порушень прав громадян Чилі на проведення мирних акцій протесту.
Вимоги протестуючих вдалося передати до почесного консульства через представників адміністрації бізнес-центру, в якому воно знаходиться. Як виявилося, почесний консул раптово захворів, а його заступники знаходяться у відпустці. Представники адміністрації престижного бізнес-центру були вкрай незадоволені присутністю демонстрантів – проте міліція не допомогла їм позбутися нашої присутності, наголосивши, що акція має законний характер. Після цього охорона вдалася до словесної перепалки з учасниками акції, звинувативши їх у ледарстві, небажанні працювати. Київські буржуа наголосили, що вважають чилійську економічну та соціальну модель «ідеальною». Отже, можна переконатися – українським та латиноамериканським активістам наразі протистоїть спільний класовий ворог.
На цьому тижні акції солідарності з чилійськими студентами також відбудуться у Дніпропетровську, Харкові, Одесі та Донецьку.
-
Економіка
Уолл-стрит рассчитывает на прибыли от войны
Илай Клифтон Спрос растет>> -
Антифашизм
Комплекс Бандеры. Фашисты: история, функции, сети
Junge Welt Против ревизионизма>> -
Історія
«Красная скала». Камни истории и флаги войны
Андрій Манчук Создатели конфликта>> -
Пряма мова
«Пропаганда строится на двоемыслии»
Белла Рапопорт Феминизм слева>>