За надбавку і соціалізмЗа надбавку і соціалізм
За надбавку і соціалізм

За надбавку і соціалізм


Андрій Мовчан
Опозиційному офісному ховраху, котрий отримує штуку баксів, попросту не зрозуміти, чому бюджетнику плювати на «чесні вибори» мера

19.08.2013

Із сьогоднішнього протистояння під Київрадою єдина сторона, що заслуговує на симпатію – це бюджетники. Так, їх зібрали на Хрещатику із цілком конкретною метою заповнити вулицю. Але водночас ці люди йшли мітингувати за свої класові інтереси, за надбавку до зарплати. Далеко не всім відомо, що няня у дитячому садку Києва отримує 800 гривень. Вісімсот... Ви хоч уявляєте, що це за цифра? Надбавка у розмірі 360 гривень – це майже половина заробітної платні.

Опозиційному офісному ховраху, котрий отримує штуку баксів, попросту не зрозуміти, чому бюджетнику плювати на «чесні вибори» мера. А який його інтерес у цій авантюрі? Опозиція навіть не розповідає нам про свою передвиборчу програму і план власного «покращення». Такого плану немає в природі, так само як і немає імені єдиного кандидата. За що йти на мітинг і підставляти свої спини під ментівські кийки? Тому рядові кияни і не ходять.

Мітинги опозиції мої сусіди не відвідують, хоча пана Попова вони люто ненавидять. І причина цієї байдужості не вичерпується страхом, або відсутністю звички протестувати - проти забудови дитмайданчику, чи за благоустрій поверху вони організуються досить швидко. У чому ж причина? Не вірять вони опозиційним політикам.

Інший ілюстративний приклад – мої батьки. Вони цікавляться політикою, симпатизують «Батьківщині», а регіоналів відверто зневажають. На загал, їх погляди близькі до соціал-демократії. І навіть вони регулярно констатують безперспективність тактики опозиції.

Хто ходить протестувати під Київраду із завидною регулярністю, так це молодий партійний актив «Свободи». І вони б’ються з «тітушками» та ментами зовсім не для того, аби посадити у мерське крісло Катеринчука. Ходять чутки, що «Свобода» майже виторгувала у колег по опозиції свого кандидата. А завзятість юних нацистів – лише підтвердження цьому.

Нам пропонують ультраправого мера? Тоді подивіться, як господарює «Свобода» у містах Галичини. Корупція, незаконні забудови і дерибан землі там нікуди не поділися. От тільки крадуть вони із Україною в серці. Буквально місяць тому під львівською міськрадою відбувся масовий мітинг мешканців вулиць Тарнавського та Озаркевича проти схваленої свободівськими чиновниками забудови. І це також класова боротьба «маленьких українців» за їх спільні інтереси.


Масові мітинги із соціальними вимогами проти дій місцевої влади у Львові трапляються все частіше. Цікаво й те, що влада патріотична вдається до таких же репресій як і влада «бандитська». Півтора десятка охоронців депутата Михальчишина розштовхували протестуючих мешканців і рвали їх плакати. А невдовзі після пікету на активістів «Автономного опору», котрі допомагали мешканцям, напали ті ж таки охоронці, озброєні арматурою. Виходить, за такі результати нас кличуть штурмувати столичну міськраду?

Та повернімось до Києва. Сьогодні бюджетники показали, як можна і треба боротись за себе. Навіть якщо робити це, використовуючи суперечність між владою і опозицією. Оскільки і перші, і другі класово чужі няням та вихователькам.

Ні, я чудово знаю, що ці нещасні, обкрадені державою люди ніколи не були передовим загоном трудящих. Але в перспективі їх симпатії будуть на стороні лівих. Адже лише ми можемо запропонувати їм боротьбу не за доброго опозиційного царя, а за конкретну надбавку і соціалізм.

Андрій Мовчан

Читайте по теме:

Андрей Манчук. Парк имени Кличко

Иммануил ВаллерстайнВосстания: «здесь, там и повсюду»

Андрей Манчук. Почему Майдан – не Таксим

Ален БадьюТурция и «возрождение истории» 

Андрей МанчукПод руку с Тягнибоком


Підтримка
  • BTC: bc1qu5fqdlu8zdxwwm3vpg35wqgw28wlqpl2ltcvnh
  • BCH: qp87gcztla4lpzq6p2nlxhu56wwgjsyl3y7euzzjvf
  • BTG: btg1qgeq82g7efnmawckajx7xr5wgdmnagn3j4gjv7x
  • ETH: 0xe51FF8F0D4d23022AE8e888b8d9B1213846ecaC0
  • LTC: ltc1q3vrqe8tyzcckgc2hwuq43f29488vngvrejq4dq

2011-2020 © - ЛІВА інтернет-журнал