Чим зайнятись, якщо вимкнули світло?Чим зайнятись, якщо вимкнули світло?Чим зайнятись, якщо вимкнули світло?Чим зайнятись, якщо вимкнули світло?
Чим зайнятись, якщо вимкнули світло?

Чим зайнятись, якщо вимкнули світло?


Андрій Мовчан
Якщо ви зараз читаєте цей текст, це ще не означає, що монітор вашого комп'ютера по-зрадницьки не згасне через кілька хвилин.

23.12.2014
  • Україна занурюється в темряву – під пафосні куплети пісні про «воїнів світла», яка зараз чомусь стрімко почала виходити з моди. І якщо до останнього часу темрява була швидше метафора глибоко реакційних суспільних настроїв, тепер це слово слід розуміти буквально. 

    22 грудня НЕК «Укренерго» вела графіки аварійних відключень електроенергії через зупинку 30 блоків на електростанціях. Енергоблоки відключають через низькі запаси вугілля, а також через недостатність гідроресурсів для ГЕС. А віце-прем'єр Геннадій Зубко оголосив про продовження масових віялових відключень електроенергії в Україні. Взимку українцям неминуче загрожують планові відключення електрики. У пікові навантаження з 8-ї до 10-ї ранку та з 20-ї до 22-ї вечора населення мусить користуватися генераторами, каганцями та свічками.  

    До нестачі електроенергії призводить дефіцит палива для українських ТЕС, які виробляють майже половину електрики в Україні. Адже понад 80 відсотків шахт на Донбасі, які раніше постачали вугілля для роботи наших ТЕС, знаходяться на, як нам казали, «непотрібному» Україні Донбасі.

    Нарешті, 21 грудня, Трипільська ТЕС, яка розташована у Київській області, зупинила роботу останнього блоку, що працює на вугіллі – через його відсутність на складах ТЕС. «Вчора ми зупинили останній вугільний блок Трипільської ТЕС» – мусив публічно визнати заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелик. За його словами, на складах ТЕС залишилося лише 2 тис. тонн вугілля, яке можна використовувати для виробництва електроенергії.

    Усе це вже було в нашій країні. Віялові відключення і темрява в оселях стали одним з «найяскравіших» (якщо можна вжити таке слово) спогадів тих, хто пережив 90-ті роки. Але навіть у той час ці відключення були раптовими, а не анонсовано-регулярними. Життя без електроенергії – однієї з базових речей, на яких будується сучасна цивілізація – нині для багатьох здається немислимим. Особливо – під час зими. І це припущення близьке до істини. Втім, як доводить практика, вижити можливо і «по той бік рубильника».

    Журнал LIVA пропонує вашій увазі візуальний лайфхак – що робити, коли електроприлади у вашій квартирі не подають ознак життя. Якщо ви зараз читаєте цей текст, це ще не означає, що монітор вашого комп'ютера по-зрадницьки не згасне через кілька хвилин.

    Тож, наведені поради цілком ймовірно можуть стати вам у нагоді.

    Андрій Мовчан


    Підтримка
    • BTC: bc1qu5fqdlu8zdxwwm3vpg35wqgw28wlqpl2ltcvnh
    • BCH: qp87gcztla4lpzq6p2nlxhu56wwgjsyl3y7euzzjvf
    • BTG: btg1qgeq82g7efnmawckajx7xr5wgdmnagn3j4gjv7x
    • ETH: 0xe51FF8F0D4d23022AE8e888b8d9B1213846ecaC0
    • LTC: ltc1q3vrqe8tyzcckgc2hwuq43f29488vngvrejq4dq

    2011-2020 © - ЛІВА інтернет-журнал