«Не вбивайте шахти!»«Не вбивайте шахти!»«Не вбивайте шахти!»
Репортаж

«Не вбивайте шахти!»

Леонід Ніколенко
«Не вбивайте шахти!»
Окрім представників Західної України на акцію приїхали шахтарі Павлограду та прифронтового Донбасу, які представляють регіональні профспілки

28.01.2015

Вранці 28 січня українські шахтарі розпочали пікетування Кабінету міністрів України, яке може перейти у безстроковиу акцію. У мітингуванні взяли участь понад 900 робітників державних вугледобувних підприємств. Зокрема, від Незалежної спілки гірників України до Києва на автобусах приїхали представники трудових колективів копалень Львівсько-Волинського вугільного басейну разом з мером міста Нововолинськ. Вони вимагають від Арсенія Яценюка скасувати рішення про закриття шахт на Західній Україні, звільнити «вугільного» міністра Демчишина та терміново виплатити заборгованість по зарплатні.


Минулого тижня прем`єр-міністр пообіцяв зустрітися з шахтарями, але напередодні акції у Кабміні почали натякати, що в країні війна, і зустріч з робітниками нібито не на часі. Проте, профспілковці заздалегідь передбачили такий варіант розвитку подій. У випадку, якщо влада ігноруватиме їхні вимоги, вони обіцяють вчергове перекрити автотранспортний рух на міжнародній трасі біля Нововолинська, неподалік від польского кордону. «Будемо діяти на два фронта» – сказав про це представник теркому Анатолій Мухомеджанов.

«Ми вимагатимемо не закривати шахти №1 та №9. На першій шахті є близько 470 тисяч тонн вугілля, і на цих залишках вона може працювати ще декілька років. Звичайно, що вимагатимемо зберегти робочі місця шахтарям та погасити заборговану заробітну плату – каже один з організаторів акції протесту Богдан Макарчук з Бужанської копальні.

Учасників протесту підтримують майже всі мешканці шахтарського Нововолинська. Якщо розташовані тут копальні закриються, місто неминуче помре разом з ними, адже його життя «зав`язане» на вугледобувній промисловості. Коли у грудні Кабмін оголосив про закриття шахт, у Нововолинську стрімко впали ціни на житло. Якщо копальні не працюватимуть, багато хто з мешканців міста буде змушений його покинути – працевлаштовуватися десь на шахтах Донбасі, або виїзджати на заробітки до Польщі, Росії чи Білорусі. Представники профспілки особливо наголошують на тому, що шахти Львівсько-Волинського вугільного басейну це останні великі підприємства, які ще працюють у деіндустріалізованому вщент регіоні.  

Окрім представників Західної України на акцію приїхали шахтарі Павлограду та прифронтового Донбасу, які представляють регіональні профспілки. Вони скандували: «Не вбивайте шахти!», «Яценюк, выходи, подлый трус!», та гучно били касками по гранітному паркану біля будівлі Кабміну. Напередодні акції шахтарі представили журналістам перелік гасел, з яких зрозуміло, у якому стані знаходиться зараз вугледобувна галузь: «Уряд – в шахту!», «Голодний шахтар – сором України!», «Бюджет 2015 року – це знищення вугільної галузі», «Обіцянками дітей не нагодуєшь», «Сьогодні – без вугілля, завтра – без світла та хліба», «Ситий голодного не розуміє», «Не дамо знищити галузь!», «Уряд, не відбирай у нас все!». Як зазначили учасники мітингу, вони вимагають переглянути сумнозвісний бюджет 2015 року, ухвалений депутатами таємно від громадськості напередодні Нового року. Адже в ньому не передбачено коштів на охорону праці гірників та капітальну модернізацію шахт. Фактично, це є ознакою політики економії на житті та здоров `ї шахтарів, які можуть стати жертвами чергових аварій. Також гірники обурені ганебним податком на шахтарську пенсію та мають наміри рішуче добиватися повернення соціальних пільг для пенсіонерів та працівників галузі, які були скасовані урядом Яценюка у грудні минулого року.

«У 2015 році не передбачено жодної копійки на виплату зарплат шахтарям, але виділено 1 млрд 200 млн грн. на ліквідацію шахт. Такі дії влади неприпустимі» – зазначив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Цікаво зазначити, що напередодні акцій до шахтарів спеціально приїзджали кілька депутатів парламенту від правлячої коаліції, зокрема й волинський націоналіст Ігор Гузь, який вимагав від робітників «не лізти в політику», «на займатися радикалізмом» та «утриматися від антиурядових провокацій». Проте, багато хто з шахтарів, які давно не мають жодної довіри до чинної влади, вже готовий до рішучих протестних дій задля порятунку копалень та захисту своїх трудових прав.

А в цей самий час обурені люди перекрили неподалік рух вулицею Хрещатик, перед будівлею КМДА, де сьогодні розглядають скандальний корупційний проект київського бюджету. Вони вимагають не підвищувати комунальні тарифи, та заявляють, що бюджетники міста опинилися на межі голоду. 

Леонід Ніколенко

Читайте за темою:

Андрей МанчукУгольный Уроборос

Андрiй МовчанЧим зайнятись, якщо вимкнули світло?

Максим НечипоренкоУголь или катастрофа

Леонид Николенко«Они скоро доиграются!»

Максим НечипоренкоКризис входит в пике

Роман ГубриенкоВ погоне за долларом

Сергей КиричукУ разбитого корыта

Максим НечипоренкоГазовый разрыв

Роман ГубриенкоУтром Ассоциация, вечером рынки

Майкл РобертсСвободное падение


Підтримка
  • BTC: bc1qu5fqdlu8zdxwwm3vpg35wqgw28wlqpl2ltcvnh
  • BCH: qp87gcztla4lpzq6p2nlxhu56wwgjsyl3y7euzzjvf
  • BTG: btg1qgeq82g7efnmawckajx7xr5wgdmnagn3j4gjv7x
  • ETH: 0xe51FF8F0D4d23022AE8e888b8d9B1213846ecaC0
  • LTC: ltc1q3vrqe8tyzcckgc2hwuq43f29488vngvrejq4dq

2011-2020 © - ЛІВА інтернет-журнал