Хто відбудує руїни?Хто відбудує руїни?
Хто відбудує руїни?

Хто відбудує руїни?


Андрій Любецький
Повернутись до реальних проблем українців рівнозначно завершенню політичної кар'єри тих політиків, які ввели країну в стан війни

03.02.2015

Уявіть собі на мить, що війна закінчилась...

Для цього багато не треба: провідні телеканали просто повідомляють про перемогу і всі голосно закричать «ура!». Звичайно, українці зрадіють, хтось відкоркує шампанське, по вулицях будуть ходити веселі люди, співати пісні... Так буде рівно один день. А що далі? Потрібно буде повернутись до нагальних проблем країни, міст, селищ, людей. Ремонт доріг, будинків, соціальні проблеми пенсіонерів, «пільговиків», інвалідів, покалічених людей, які повернулись. Зрештою, дві східні області наразі жевріють з повністю, або частково знищеною інфраструктурою. Це все потрібно буде відновлювати, рано чи пізно, за будь-якого результата війни.

Я пам'ятаю, що коли у Львівській області була біда і повінь затопила багато помешкань, тоді з Донбасу їздили «Камази» з допомогою нам, західнякам. Дуже скоро весна і нас знову затопить, але чи приїдуть донеччани нам на допомогу, це тепер, на жаль, під дуже великим знаком питання. Хоча, ми знаємо – якщо по провідним телеканалам не сказали, що регіон затопило, то відповідно ніякого потопу немає.

Вони домомагали відбудовувати Львівщину – а чи доможемо Донбасу ми? Хто з тих, що зараз рве свою горлянку за «українську землю» поїде на Донбас відновлювати знищені будинки, лікарні, заводи, школи, дитячі садки? Хто серед тих камуфляжних хлопців, які рвуться до бою, зголоситься безкоштовно допомогати східнякам на розбудові їх регіону? Чи ми вміємо тільки руйнувати «своє»?

Запитайте в них при нагоді – бо я не очікую отримати відповідь хоча б від одного «надсвідомого». Я чудово розумію, що повернутись обличчям до реальних проблем українців рівнозначно завершенню політичної кар'єри тих політиків, які ввели країну в стан громадянської війни. А там, де в народу нема влади, там в народу немає і грошей. Віддавати нам колишнє наше добро та майно можновладці не збираються.

Не треба далеко ходити – в моєму місті Тернополі вже з`явилися заборонені для розголосу та громадського обговорення теми: хто дерібанить комунальне майно, куди діваються землі, бюджетні оборудки, соціальні проблеми городян, невідремонтовані дороги. Про них тепер краще мовчати, інакше одразу з'являться звинувачення у підігруванні «руці Путіна». Адже той, хто зараз про все це нагадує, за словами чиновників, працює у такий спосіб на «російську пропаганду». Під час війни для влади було створено тепличні умови, які унеможливили її критику. Хіба хтось захоче піднімати ці теми? Впевнений, що ні.

То що, ви поїдете на Донбас, відновлювати та працювати – чи, все ж таки, визнаєте, що війна, яка триває між українцями не потрібна нікому, окрім політиків?

Андрій Любецький

Читати по темі:

Юлія Малькіна Іменем любові, здавайтесь!

Роман Скиба Цитатник для патріота

Егор Воронов 840 минут обстрелов

Андрій Мовчан Не показуй мультиків дітям!

Андрій Любецький Чому гинуть «герої»?

Андрей Манчук Последнее прибежище

Юрій Роман Чому нам так довго брехали?


Підтримка
  • BTC: bc1qu5fqdlu8zdxwwm3vpg35wqgw28wlqpl2ltcvnh
  • BCH: qp87gcztla4lpzq6p2nlxhu56wwgjsyl3y7euzzjvf
  • BTG: btg1qgeq82g7efnmawckajx7xr5wgdmnagn3j4gjv7x
  • ETH: 0xe51FF8F0D4d23022AE8e888b8d9B1213846ecaC0
  • LTC: ltc1q3vrqe8tyzcckgc2hwuq43f29488vngvrejq4dq

2011-2020 © - ЛІВА інтернет-журнал