Сухомлинський у часи безумстваСухомлинський у часи безумства
Сухомлинський у часи безумства

Сухомлинський у часи безумства


Сергій Одарич
«Кляті совіти» зробили доступними для широких мас не тільки шампанське, ситець і мікояновську ковбасу, але і найдорожчий товар в умовах капіталізму - виховання.

19.04.2014

На хвилинку: коли востаннє ви чули ім'я Василя Сухомлинського? От так от, просто чули, не кажу чи вже про оперування в повсякденні, керування його ідеями, цитатами з його спадщини?

Я розумію, там, Рассел Кроу і Наомі Рассел, Степан Бандера і Антоніо Бандерас, Саша Грей і Олександр Сєров, Барак Обама і Ченнінг Татум, Арсеній Яценюк і Васил Троянов Боянов, Володимир Путін і Дарт Вейдер, всі діла та інші симулякри...

Але, де, де в публічному медіапросторі фігурує постать Василя Сухомлинського? Українця, комуніста, фронтовика, Героя Соціалістичної праці, двічі нагородженого Орденом Леніна і Орденом Червоної Зірки, члена-кореспондента Академії педагогічних наук СРСР, кандидата педагогічних наук, Заслуженого вчителя УРСР, лауреата Державної премії УРСР, публіциста, письменника, поета, автора 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей, чиї книги виходили і виходять масовими тиражами в багатьох країнах світу, визнаного класиком педагогіки 20 століття?

Твори українського комуніста Сухомлинського видані 53-а мовами світу, загальним тиражем майже 15 млн примірників. Книга «Серце віддаю дітям» перекладена на 30 мов світу і витримала 54 видання. Країни, де видавались твори Василя Олександровича Сухомлинського: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Естонія, Казахстан, Киргизія, Латвія, Литва, Молдавія, Таджикистан, Татарстан, Узбекистан, Чувашія, Англія, Болгарія, Іспанія, Китай, Монголія, Німеччина, Польща, Румунія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехословаччина, Югославія, Японія.

В Китаї його творчий доробок обов'язково вивчається у всіх педагогічних вузах, що називається, «на зубок», а книги видаються на пергаменті і з золотим тисненням.

«Кляті совіти» зробили доступними для широких мас не тільки шампанське, ситець і мікояновську ковбасу, але і найдорожчий, вибачте на слові, товар в умовах капіталізму і класового суспільства - виховання. Не «освітні послуги», які «обов'язково мають бути платними і елітними, дорогим товаром», але виховання, до того доступне виключно верхівкам вищих кляс в закритих школах Швейцарії та Англії, в університетах Ліги Плюща. Щоб зрозуміти, що таке виховання в учбовому закладі, подивіться гламурну голівудську кашку «Товариство мертвих поетів», якщо «Республіка ШКІД» занадто хардкорна.

А ось що пише про комуніста Сухомлинського українська Вікіпедія: «Василь Олександрович, як ніхто інший у вітчизняній педагогіці, мужньо ставив і розв'язував проблему формування в молоді національного і естетичного світобачення. Про один із шляхів успішного розв'язання цієї проблеми він писав, що у душі дітей мають увійти кращі народні традиції і стати святим законом, бо не можна уявити народ без імені, без пам'яті, без історії. В дусі українських культурно-історичних традицій вчитель констатував, що мудрість є найважливішою прикметою людини. В його працях часто знаходимо вислови «мудра людська любов», «мудрість жити», «гідність — це мудрість тримати себе в руках».

Герменевтику цієї цитати проведіть самі. Я ж обмежусь припущенням, що про національне світобачення Педагог і Комуніст розписав у книзі «Воспитание коммунистического отношения к труду», або в «Формирование коммунистических убеждений молодого поколения».

Смієтеся з «совкової» Марь Іванни? Смійтесь на здоров'я, безумці. Ще з мами своєї смійтесь, з бабусі. І пишіть в українську Вікіпедію статті, на кшталт цитованої, про комуністів, які «мужньо» і «в дусі українських культурно-історичних традицій» «розв'язували проблему формування в молоді національного і естетичного світобачення». В тому ж Китаї посміються і покрутять пальцем біля скроні.

Сергій Одарич

Читати по темі:

Арина Муромська «Национальный вопрос в педагогике»

Павло Аннєнков «Невежество еще никому не помогло»

Тарас Саламанюк «Українська школа: комерція, упокорення, скорочення»

Бруно Фрей «На Верховині, у краю голоду»

Павло Кудюкін «В профсоюз вступают лучшие преподаватели»

Володимир Фрідман «Какая система образования нам нужна?»


Підтримка
  • BTC: bc1qu5fqdlu8zdxwwm3vpg35wqgw28wlqpl2ltcvnh
  • BCH: qp87gcztla4lpzq6p2nlxhu56wwgjsyl3y7euzzjvf
  • BTG: btg1qgeq82g7efnmawckajx7xr5wgdmnagn3j4gjv7x
  • ETH: 0xe51FF8F0D4d23022AE8e888b8d9B1213846ecaC0
  • LTC: ltc1q3vrqe8tyzcckgc2hwuq43f29488vngvrejq4dq

2011-2020 © - ЛІВА інтернет-журнал