Країна корупції. Чому захищали депутата ТрухінаКраїна корупції. Чому захищали депутата ТрухінаКраїна корупції. Чому захищали депутата Трухіна
Економіка

Країна корупції. Чому захищали депутата Трухіна

Денис Турець
Країна корупції. Чому захищали депутата Трухіна
Українська влада намагалася врятувати кар'єру своєї довіреної особи. Розслідування справи відверто саботували

03.02.2022

Боротьба з корупцією давно перетворилася в Україні на ритуал. Українцям розповідають, шо у всіх бідах винні корупція та Москва. На корупцію списують очевидні вади здирницької системи, яка перетворює людей на жебраків та примушує їхати на заробітки до Польщі. Бідність, нерівність та безробіття все це зазвичай пояснюється саме корупційними злочинами, за якими намагаються замаскувати справжню сутність капіталізму.

Антикорупційна риторика є обов'язковою для кожного політика або громадського діяча, тисячі активістів займаються моніторингом зловживань з боку чиновників адже на це виділяються державні та закордонні гранти. А головне, в країні працює ціла низка організацій, які повинні давати рішучу відсіч корупціонерам як то Національне агентство з питань запобігання корупції, Державне бюро розслідувань, Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Ці структури мають величезні повноваження та навіть утворили власні силові підрозділи, а їхня діяльність координується представниками Євросоюзу та США, які постійно вимагають від Києва забезпечити прозорість та транспарентність в усіх владних структурах.

Проте, останніми роками Україна стійко утримує за собою сумну славу найбільш корумпованої країни Європи, і це шокує іноземних спостерігачів. Аудитор Європейської рахункової палати Юхан Партс нещодавно визнав рівень української корупції є вищим, ніж у будь-якій європейській країні. «Ми вивчали збитки від цієї корупції для українського бюджету це мільярди євро на рік!», зазначив він в інтерв'ю агенції Інтерфакс.

Могутні антикорупційні структури часом хапають дрібних хабарників, але не вполювали жодного впливового корупціонера. І це влаштовує Вашингтон і Брюссель, адже вони не зацікавлені у подоланні корупції, а лише хочуть контролювати українських можновладців за допомогою корупційного компромату.

Тому корупція стрімко поширюється. За часів Володимира Зеленського вона охопила собою усю владну верхівку, та стала нормою у оточенні українського президента. Як відомо, він обіцяв покласти край корупційним схемам свого попередника але, насправді, в черговий раз надурив своїх ошуканих виборців. Бо всі схеми, запроваджені за часів Порошенко, продовжують працювати. А «слуги народу» лише збільшили масштаби цих оборудок.

Про це свідчить розвиток скандальної справи депутата Верховної Ради Олександра Трухіна, яка є справжнім вироком корумпованій владі Зеленського. Наприкінці серпня він потрапив у резонансне ДТП на околицях Києва. Трухін був напідпитку, а його автівка суттєво перевищила швидкість та врізалася у інший автомобіль. Внаслідок аварії зазнав важкої травми відомий футбольний арбітр Лучано Лучі, а депутат від партії Зеленского намагався утекти з місця події та пропонував поліції великого хабаря.

Українська влада півроку намагалася врятувати кар'єру Трухіна. Розслідування обставин аварії відверто саботували, керівництво Міністерства внутрішніх справ відмовлялося давати з цього приводу притомні коментарі, а невідомі особи пропонували журналістам гроші за видалення інтернет-публікацій про це ДТП.

Президент Володимир Зеленський та голова його парламентської фракції Давід Арахамія особисто стали на захист свого соратника. За їхніми словами, провина Трухіна лишилася недоведеною, а сам він взагалі заперечував факт перебування за кермом автівки, та взагалі поводився впевнено і цинічно тому що відчував підтримку на найвищому державному рівні.

Проте, днями медіа опублікували відеозапис з місця аварії, який став для «слуг народу» справжнім нокаутом. На цьому відео можна бачити, як нетверезий депутат Трухін намагається підкупити правоохоронця, щоб він дозволив йому сховатися в лісі. Він каже, що в машині лежить споривна сумка, де знаходятся кошти на суму 150 тисяч, та обіцяє владнати проблеми за допомогою голови МВС Дениса Монастирського.

Зеленський та Арахамія миттєво відмежувалися від свого колеги, але це було зроблено запізно. Рейтинги владної партії знову покотилися донизу, а головне, в українців виникло цілком логічне питання чому Банкова так завзято захищала скандального депутата, попри суттєві ризики для власної репутації? Адже його провина у аварії була очевидною для всіх із самого початку.

Звісно, цю підтримку зумовили серйозні причини, які проливають світло на корупційне павутиння Зеленського. Як повідомляють зараз у ЗМІ, Олександр Трухин був причетним до тіньової фінансової системи, що контролюється верхівкою президентської партії. У фракції «слуг народу« існує таємна каса, яка дозволяє займатися підкупом депутатів та забезпечувати потрібні результати голосування по найбільш важливим питанням.

В першу чергу, це стосується розподілу бюджетних коштів, яким займався у парламентському комітеті депутат Трухін. Адже від цього залежить підтримка багатомільярдних корупційних проектів, що реалізуються у рамках так званого «великого будівництва» , і є важливим джерелом збагачення для оточення президента.

Ба більше – заговорили про те, що грошову готівку, яка нібито лежала у сумці під час аварії, збирали для «партійної каси» у корумпованих губернаторів.

«Трухін важлива персона. Свого часу він зайшов до «Слуги народу» як людина Коломойского. Він був одружений на доньці бізнес-партнера олігарха Мартинова. Але потім встановив пряму комунікацію з Зеленським та Єрмаком. І ті довіряли йому вирішення багатьох делікатних «шкурнякових» питань. Сам Трухін був одним з тих, хто сидів на касі у партії. По суті, саме він, будучи першим заступником голови бюджетного комітету Ради, керував у парламенті процесами, пов'язаними з підготовкою бюджета та його змінами. Саме тому його вирішили виводити з-під удару.

Але зараз, після колосального резонансу, Трухіна показово здають. Але саме що показово. Я до кінця не впевнений, що йому реально щось загрожує. Коли резонанс сплине, справу знову намагатимуться зам'яти. Тим більше, що після роботи по її розвалу, яка тривала півроку, зібрати якусь серйозну доказову базу для суду буде вже важко», розповідає у коментарі виданню «Страна» один з депутатів «Слуги народу».

У Зеленського відчайдушно відволікають громадськість від корупційного скандалу навколо Трухіна. Банкова переключає суспільну увагу на одвічну загрозу ворожого вторгнення, президент вимагає від українців ставати на захист країни, єднатися у боротьбі за «національні та цивілізаційні цінності».

Проте, всі розуміють, що він дбає лише про цінності у офшорах та банках.

Денис Турець

Читайте за темою:

Григорий Глоба. Министерство лицемерия

Виталина БуткалюкПочему украинцы считают себя бедными

Юрий ЛатышРеформы длиною в жизнь

Денис Турець. Стіна-2. Особливості національної корупції

Андрей Манчук«Стерилизовать бедных»: стратегия украинской элиты

Дмитрий КовалевичЧто готовит Украине новый Трудовой кодекс?

Роман ГубриенкоПять доводов в пользу дефолта Украины

Юрий ЛатышКризис Зеленского: причины и перспективы

Дмитрий Ковалевич«Диджитализация»: без сапог, но в шляпе

Вячеслав АзаровПоследняя распродажа Зеленского

Андрей МанчукТарифные протесты: дальше терпеть нельзя

Виталина БуткалюкУкраина: будущее без пенсий

Дмитрий КовалевичДань для МВФ: с украинцев спишут долги


Підтримка
  • BTC: bc1qu5fqdlu8zdxwwm3vpg35wqgw28wlqpl2ltcvnh
  • BCH: qp87gcztla4lpzq6p2nlxhu56wwgjsyl3y7euzzjvf
  • BTG: btg1qgeq82g7efnmawckajx7xr5wgdmnagn3j4gjv7x
  • ETH: 0xe51FF8F0D4d23022AE8e888b8d9B1213846ecaC0
  • LTC: ltc1q3vrqe8tyzcckgc2hwuq43f29488vngvrejq4dq

2011-2020 © - ЛІВА інтернет-журнал